Somariny,zaujímavosti

Čo je to Halloween?

23. října 2010 v 12:47 | BaBe_K
peace-house.blog.cz
Halloween je svátek, který se slaví 31. října, většinou dětmi, které se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a "koledují" o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu aj. V Česku se Halloween moc neslaví.Původní název byl Halloween zkratka z anglického All-hallow-even (Doslova: Předvečer / vigilie všech svatých / první nešpory), Halloween vychází původně z pohanského (keltského) svátku Samhain - pohanského nového roku (konce pohanského léta). Uživá se také název předvečer svátku Všech svatých. Pravděpodobně má i návaznost na křesťanský svátek Všech svatých.

Čo je to koláž?

19. září 2010 v 18:24 | BaBe_K
peace-house.blog.cz
Koláž je jedním z nejpozoruhodnějších a také nejtypičtějších technických a výrazových prostředků, které se objevily na umělecké scéně 20. století. Umožňuje rychleji, bezprostředněji a také přesněji najít souvislosti mezi některými výtvarnými, literárními i filozofickými prvky, pro jejichž vyjádření by se těžko hledal vhodnější způsob.Pojem "koláž" se přenesl do dalších oborů, v nichž se užívá sestřihu a spojení různých částí do nového celku, mluví se o koláži v hudbě, literatuře, filmu, fotokoláž má už svou historii, i když novodobou, právě tak jako aplikace koláže ve videoartu, reklamě, knižní grafice a dalších formách užité tvorby.Podle názoru Wernera Spiese je sotva nějaký pojem, který by univerzálněji definoval podmínky a možnosti umění našeho století, než je koláž. Slovo odvozuje svůj původ z francouzského "collage" znamenající lepení, které by tedy mělo být určujícím znakem. Víme však, že Max Ernst, který je odpovědný za objev koláže v pravém slova smyslu, odmítal považovat technický postup, lepení, za příznak koláže.Nebyl to nikdo jiný než právě Pablo Picasso, kdo vpojil do svého obrazu kus voskovaného plátna imitujícího proutěný výplet. Georges Braque zase nalepil do kresby papírovou tapetu. Heterogenní prvek byl výtvarnou transplantací, která se ujala už v letech 1912-1914. Papiers collés spojené s kresbou neměly pouze funkci syntaktickou, ale vnesly do kompozice jistý významový posun. Předmětný prvek, například výstřižek z novin, který pominul s dobou, se kresbou fixoval a dodal jí atmosféru bezprostřední konkrétnosti. Malíř Juan Gris, který se zabýval touto technikou, považoval vlastní význam aplikovaného prvku za lhostejný. Koláž odráží způsob uvažování různých autorů, jejich přístup ke skutečnosti. Může se do ní promítnout náhoda, ale i přesný systém nebo jejich spojení.

Čo je to vlastne grafika?

25. srpna 2010 v 13:26 | BaBe_K
peace-house.blog.cz
Grafika je druh výtvarného umenia, ktorý prenáša kresbový prejav do hmoty a technologickým postupom rozmnožuje do formy grafických listov. Pojem grafika pochádza z gréckeho slova "grafein", čo znamená kresliť. V širšom zmysle pod týmto pojmom rozumieme transportovanie videných, alebo zažitých foriem do sústavy línií, bodov a plôch. V užšom zmysle je to tvorivé prehodnotenie umelcovej voľnej kresby remeselným spracovaním v príslušnom materiáli, z cieľom vztvoriť jeden alebo viac odtlačkov.Grafika bola vo svojich počiatkoch hlboko závislá na maliarstve. Neskôr sa od neho oddeľovala a vďaka niektorým veľkým umeleckým osobnostiam prestávala byť iba prostriedkom reprodukovania malieb. Postupne vzniklo delenie grafiky. Jednak na grafiku pôvodnú a reprodukčnú, jednak na grafiku voľnú a úžitkovú. Pôvodná alebo originálna grafika je grafika, ktorá vznikla ručným spracovaním diela umelca a v obmedzenom náklade. Naproti tomu reprodukčná grafika vzniká za pomoci fotomechanických prostriedkov a jej cieľom je za použitia moderných metód rozmnožiť predlohu čo najvernejšie a v čo najväčšom množstve. Voľná grafika predstavuje grafiku, ktorá nemá žiadny priamy účel či určenie, ide o slobodné znázornenie umelcových predstáv do grafickej podoby. Užitočná grafika je zase viazaná na nejakú praktickú úlohu, napríklad výzdoba a ilustrácia knihy, plagát, exlibris, novoročenka a pod.

Čo je to vlastne umenie?

23. srpna 2010 v 16:39 | Peace*_*Queen!
peace-house.blog.cz
Umenie je jedna z foriem osvojovania si sveta človekom. Je predmetom skúmania estetiky, umenovedy a filozofie umenia.Umenie môže znamenať aj používanie istých duchovných kvalít alebo manuálnej zručnosti pri realizácii určitého diela.Umenie je forma maximálneho bytia človeka spočívajúca v cieľavedomom pretváraní škaredého alebo esteticky neúčinného či menej účinného na krásu v koncentrovanej podobe.


citáty o umení:

* Ak je vrcholom umenia hovoriť, ešte väčším je mlčať. (François de La Rochefoucauld)
    * Ak máme neúspech v láske, musíme hľadať dôvody. Prvý krok je, aby sme si uvedomili, že láska je umenie, rovnako ako je ním sám život. Ak sa chceme naučiť milovať, musíme postupovať rovnako, ako keď sa chceme vzdelávať v akomkoľvek odbore, hoci v hudbe, maľovaní, liečení, alebo v inžinierstve. (Erich Fromm)
    * Čím je človek starší, tým väčmi si cení umenie tvorivo mlčať. (Erza Pound)
    * Čítanie - cesta k umeniu. (Poľské príslovia)


Slovník pre teenegerov :)

23. srpna 2010 v 11:01 | Peace*_*Queen!

Ako hovoria teenegery?

příraz => přírodopis
soráč => promiň
pičifuk => deodorant
čučnout => podívat se
čus bus => pozdrav
vopruz => něco otravného (člověk, situace...)
nunýsek => miláček

Veľvyslankyne Peace-Miley a Selena

10. srpna 2010 v 10:39 | Peace*_*Queen!


http://i693.photobucket.com/albums/vv294/vickystormo/SelenaGomez.png
peace-house.blog.cz
Milujem znak peace (budem mať aj new tričko).Keďže som tiež veľvyslankyňa (mám tričko,náhrdelníky,náušnice) pridávam vám 2 kočandy milujúce peace!

Veľvyslankyňa znaku Peace?Miley Cyrus!Rozhodne!Ale aj Selena Gomez!Prečo?Opýtali sme sa ich:

Miley Cyrus-jedna z najväčších veľvyslankýň znaku Peace.Už dávno s tým začala.Vždy keď fotia paparazzi, ukáže Peace.Má aj pár príveskov,tričiek.

Selena Gomez-Tá ho moc neukazuje ale má aj tričká,náušnice,náramky.Dosť často sa znak Peace objavuje v jej móde aj v jej seriály "Wizards Of Waverly"


Čo nato baby?

Miley:"Peace milujem!Je to skvelý znak a rozhodne je súčasťou módy!

Selena:"Úžas.Skvelý pocit dojovať aj takýmto spôsobom za mier!Je to cool znak!


→Ako byť Scene Girl??

21. července 2010 v 15:57 | Peace_Girl10

http://www.scenegirl.cz/wp-content/uploads/2008/10/chaosbaby_06-150x150.jpgScene girls se oblékají bláznivě - scene nosí barevná trika s vtipným potiskem (třeba Hello Kitty,Pucca, atd..) nebo potiskem oblíbené kapely, krátké sukně, pro kluky těsné kalhoty a uplé triko.Scene mají šílený účes, jakékoliv barvy, do vlasů si dej barevné, veselé sponky.
Nechej si udělat piercing, třeba ve rtu, tunel do ucha, nebo prostě tam, kde se ti to líbí.
Buď přátelská k lidem, buď středem pozornosti, scene má hodně přátel. Někde jsem četla s každým se objímej, ale to mi přijde jako hloupost a přetvářka.
Choď na koncerty, poslouchej co chceš - punkrock, indie, rap, metal…
Udělěj si profily na internetu, třeba na Myspace a nalákej na ně co nejvíce lidí, povídej si s ostatními scene kids, vyměňuj si svoje scene fotky atd. Je toho spousta, mnoho scene girls se stalo na internetu opravdu slavnými.
Scene netvrdí že jsou scene, scene jsou prostě sví
B
uď svá/svůj a bav se - buď scene!Čo je to vlastne nuda???

15. července 2010 v 12:54 | Peace_Girl10


Nuda je stav vědomí, který patří k výbavě člověka stejně jako  hlad, žízeň, únava atd.Hlad zahání člověk jídlem, ospalost spánkem a nudu duševní aktivitou.Nuda je "nástrojem evoluce"  vedoucí lidi k aktivitě, tím i k poznání prostředí ve kterém žijí.Člověk je universální druh, je schopný žít v různém prostředí, ale musí  se naučit jak ve kterých podmínkách žít.Zvířata mají tělesné přizpůsobení ke svému životnímu způsobu, mají i geneticky určené vzorce chování.Pravěkým předkům člověka proti nudě stačilo vyprávění  a poslouchání příběhů ze života. Tato komunikace obohacovala lidi o převzaté zkušenosti a vědomosti.Nudou byl trestán jednotlivec, která se stranil komunikace a vzdělávání.Komunikace a vzdělávání jsou základní podmínky pro přežití  člověka od počátku jeho evoluce.Komunikace byla vždy spojena s konkrétní životní praxí lidské kultury.Dělba práce změnila komunikaci i vzdělávání. Už nebylo všechno pro všechny lidi, specializace rozdělila lidi do různých skupin podle řemesel a společenského postavení.

Najkrajší a najškaredší hráčii na MS 2010

8. července 2010 v 11:51 | Peace_Girl10

↓David Villa↓
http://koptalkinsider.files.wordpress.com/2006/12/villa-headandshoulders.jpg

Najkrajší

1. Fabio Cannavaro, Taliansko
2. Fernando Torres, Španielsko
3. David Villa, Španielsko
4. Landon Donovan, USA
5. Thierry Henry, Francúzsko
6. Edinson Cavani, Uruguaj
7. Kaká, Brazília
8. Cristiano Ronaldo, Portugalsko
9. Didier Drogba, Pobrežie slonoviny
10. Keisuke Honda, Japonsko
11. David James, Anglicko

↓Wayne Ronney↓
http://213.215.107.236/magaziny/images/aktuality/stories/NAJNOVSIE_FOTKY/SPORT/MS_futbal_2010/afrika_rooney_10_2.jpg

Najškaredší

1. Wayne Rooney, Anglicko
2. Franck Ribery, Francúzsko
3. Carlos Tevez, Argentína
4. Vladimir Stojkovič, Srbsko
5. Benjamin Huggel, Švajčiarsko
6. Zdeno Štrba, Slovensko
7. Rafik Saifi, Alžírsko
8. Scott Chipperfield, Austrália
9. John Terry, Anglicko
10. Ryan Nelson, Nový Zéland
11. Daniel Agger, DánskoSuper hlášky z Avataru

5. července 2010 v 22:02 | Peace_Girl10


#1
Grace: A co vaše laboratorní praxe?
Jake: Jednou jsem pitval žábu...

#2
Jake: Polibte mě na nejtmavším místě!

#3
Jake: Jak poznám, že si mě vybral?
Neytiri: Bude tě chtít zabít.
Jake: To je bezvadný.

#4
Grace: Chčijou nám všem na hlavy a ani se to nesnaží vydávat za déšť!

#5
Grace: Já si myslívala, že je to jen vlídné přehlížení... Teď ale vidím, že na mě úmyslně serete!


Otázky na zamyslenie

2. července 2010 v 23:04 | Peace_Girl10

peace-house.blog.cz

Když je průduškový čaj na průdušky, ledvinový čaj na ledviny,na co je potom pytlíkový čaj?
Když plavání zeštíhluje, co dělají velryby špatně?
Když se kukuřičný olej dělá z kukuřic,jak je to potom s dětským olejíčkem?
Když super-lepidlo lepí všechno,proč ne vnitřek tuby?
Proč se člověk musí na návštěvu k jasnovidce objednat?
Proč se citrónová limonáda skládá většinou z příměsí, zatímco přípravek na nádobí obsahuje pravou citrónovou šťávu?
Termoska drží v zimě teplo a v létě chlad. Odkud ví, kdy je léto a kdy je zima?
Proč má benzinka otevřená 24 hodin denně na dveřích zámek?
Proč se ve Státech používají při popravách tzv. smrtící injekcí sterilní jehly a stříkačky?
Jak se dostane řidič sněžného pluhu ráno do práce?
Když jsou černé skříňky v letadle nezničitelné, proč se celé letadlo nestaví z tohoto materiálu?
Ruští neurologové objevili nerv evidentně spojující lidské oko a lidsky zadek. Důkazem pro tento unikátní objev byl pokus s pacientem. Dotyčný byl nejprve bodnut jehlou do zadku a okamžitě se rozplakal,následně byl toutéž jehlou bodnut do oka a hned nato se pos ....
A poslední zamyšlení: Dobrá nálada nevyřeší všechny vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet !!!Pomocné tlapky v Česku

1. července 2010 v 16:31 | Peace_Girl10

Hoci som Slovenka a o "Pomocných tlapkách" v Česku nič neviem ale určite je to dobrá vec pre zvieratkáHistória čokolády

28. června 2010 v 19:10 | Peace_Girl10

http://th01.deviantart.com/fs15/300W/f/2007/017/f/5/bitter_sweet_by_cren.jpg


Když Kryštof Kolombus objevil Ameriku, nejen že netušil, že objevil nový kontinent, ale také netušil, že tím také vytvořil předpoklad k objevu "čokoládového světa". Dějiny čokolády začaly až 15. března 1519, kdy dobyvatel Hernando Cortéz přistál u mexických břehů. Když se Cortéz zmocnil kvetoucí říše Aztéků, nalezli španělští vojáci v paláci císaře Montezumy velké zásoby kakaových jader Z nich byl pro císaře a jeho dvůr připravován nápoj a placky chocolatl. Tuto drahocennou potravinu připravovali tak, že boby sušili na slunci, pak pražili, odstranili z nich slupky a drtili mezi kameny. Vzniklou hmotu mísili s vanilkou a jiným kořením a sladili medem. I když tento hustý nápoj zdaleka nebyl tak lahodný jako kakao které pijeme dnes, byl to nápoj velmi vzácný a pít ho mohli jen vyvolení. Také samotné boby - získávané z kakaovníku (ty původně rostly jen v pralesích Jižní Ameriky) - byly velmi drahé a sloužily i jako platidlo: za 10 bobů byla dobrá večeře, za 100 statný otrok.


→NED-SVK 2:1, skončili sme na MS!

28. června 2010 v 19:02 | Peace_Girl10

http://osporte.sk/rs/foto/333x250/178173990.jpg

Škoda, ale dobre sme bojovali.Chalani, som na vás hrdá!Škoda 2. gólu...

Durban (mv) - Slovenskí futbalisti skončili svoju púť na 19. majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike, keď v osemfinále podľahli Holandsku, jednému z veľkých favoritov celého turnaja. Slovensko síce zostalo pred bránami absolútnej svetovej špičky, ale jeho účasť v šestnástke najlepších považujeme za veľký úspech.

Tréner Vladimír Weiss len jemne pozmenil základnú zostavu, z ktorej mu pre dve žlté karty vypadol defenzívny stredopoliar Zdeno Štrba. Urobil len jednu zmenu oproti duelu s Talianskom, keď do základnej jedenástky zaradil syna Vladimíra Weissa ml. Slováci mali výborný začiatok, po úniku Weissa a strele Jendriška tesne nad bránu naznačili útočné ambície. Holanďania však okamžite odpovedali tým, že prevzali taktovku hry a začali uplatňovať svoju strojovú kombináciu.

Dracula Year Zero (2011)

27. června 2010 v 17:04 | Peace_Girl10

peace-house.blog.cz

Na tento film pôjdem na 110 % do kina, už len preto že je so Samom Worthingtonom a mám rada Draculu... som zvedava ako tam bude napudrovaný Sam :)

Historický príbeh skutočného Vlada Tepesa (Narážača) na pozadí tureckej invázie za čias, kedy bol Vlad Tepes ešte na vrchole svojich síl a nie stáročným monštrom. Film ukáže Vlada ako rumunského hrdinu, ktorý chcel poraziť Turkov a zachrániť nie len svoju krajinu, ale aj svoju rodinu... a to aj za cenu zapredania duše diablovi. Réžie sa ujme Alex Proyas (I, Robot) podľa scenára od Matta Sazama a Burka Sharplessa. Film vznikne v štúdiách Universal, ktoré sa považujú za kolísku najznámejších hororových monštier (Dracula, Frankenstein, Múmia...).

Prečo máme radi hudbu?

25. června 2010 v 13:58 | Peace_Girl10Hudba patrí odjakživa k podstate života, k tomu, čo robí človeka ľudským. Vedec by konštatoval, že hudba je v podstate čistá matematika, sú to vzdušné kmity, ktorých frekvencie sa spočítavajú podľa fyzikálnych zákonov. A predsa sa pritom deje čosi zázračné - matematika sa mení na city!
- Hudba dokáže hlboko dojať a len málo ľudí je imúnnych voči jej kúzlu. Hudba je čímsi oveľa významnejším ako len neúčelným trávením voľného času.
- Hudba je príroda, ktorá sa zmenila na kultúru. Zvuk po údere na bútľavý kmeň stromu, svišťanie vetra, ba aj zvuk padajúceho kameňa priviedli človeka k uvedomeniu si hudby a neskôr k jej interpretácii. Počiatky hudby siahajú až do ríše zvierat. Človek sa vedel prostredníctvom hudby vyjadrovať ešte skôr, ako vyartikuloval prvé slovo.
- Melódie a rytmy pôsobia presne na tie oblasti mozgu, ktoré sú zodpovedné za prekonávanie smútku, radosti alebo túžby. To s najväčšou pravdepodobnosťou dokazuje, že hudba otvára brány do sveta citov.- Ľudský mozog je veľmi zavčasu naprogramovaný na vnímanie hudby. Už niekoľkomesačné deti dokážu rozlíšiť harmonickú hudbu od disharmonickej.
- Vedecké výskumy potvrdili, že ľavá polovica mozgu - v nej sa spracúva aj reč - zodpovedá skôr za rytmus, kým pravá polovica mozgu za farbu zvuku a výšky tónov. Celkom vpredu sa nachádzajú tie oblasti mozgu, v ktorých sú zakódované hudobné sklony, podmienené kultúrou.
- Ľudské uši dokážu rozoznať 1378 rozdielnych tónov v spektre od 16 do 25000 Hz. Ľudské ucho samé o sebe je veľké tajomstvo, ktorému až teraz pomaly začíname rozumieť.
Čo je to tanec?

23. června 2010 v 12:59 | Peace_Girl10


Tanec je určitá forma výrazu, v rámci ktorého využívame rytmické pohyby tela a väčšinou býva doprevádzaný hudbou. V minulosti bol tanec využívaný na niekoľko účelov. Napríklad ako súčasť rôznych ceremónií, obradov, ale takisto ako súčasť magických rituálov. V Európe sa kmeňové tance zmenili na ľudové tance, ktoré boli neskôr štylizované do sociálnych dvorných tancov - toľko definícia.Jednoduchšie je povedať, že tanec je pohybová forma vyjadrenia pocitu a vo všeobecnosti sa považuje za najprirodzenejšiu reakciu nášho tela na hudbu.Na tanečnom portály euforion.sk sme pre vás pripravili rozdelenie známych tancov podľa príslušnosti k jednotlivým skupinám, tak aby ste mali prehľad, ako to s tými tancami vlastne je. Ku každému druhu tanca je priradený krátky popis a niekoľko nápomocných liniek, ktoré vám pomôžu lepšie sa zorientovať... "Tanec začína v duši a ľudia sa často bránia, ponoriť sa do svojho vnútra.Preto sa snažme intenzívne cítiť vnútornú stránku pohybu, jeho expresivitu.Buďme tiež ľudia, nielen bezduchí tanečníci."


Čo je to láska?

20. června 2010 v 20:25 | Peace_Girl10

peace-house.blog.cz

Láska…poznáme ju všetci. Každý z nás raz miloval i bol milovaný, všetci sme raz zablúdili pohľadom na toho, kto sa nám páči. Lež, čo je láska? Je to cit, túžba alebo droga? Mohol by bez nej existovať život? Je stála alebo prelietavá? Prečo niekedy mizne a inokedy sa zas nečakane vracia? Nik nepozná odpoveď…
Láska je ako vtáča. Kým dospeje, preletí mnohými krajinami a vystrieda mnoho priateľov. No raz sa usadí a postaví si svoje hniezdočko. Keď mu ho sfúkne vietor, nevzdá sa a na záveternej strane si vybuduje nové, oveľa pevnejšie, ktorým nepohne ani víchrica. O tom je láska. Každý neúspech človeka poučí, a zároveň i vyprovokuje, a bude milovať stále viac a viac. A čím viac bude ľúbiť, tým viac si bude priať, aby i on bol milovaný…
Láska má chuť čokolády. Raz je sladká a priam sa vám rozpúšťa na jazyku, inokedy tvrdá a horká, že si na nej idete zuby vylámať. Aj tá najtvrdšia čokoláda však raz zmäkne a všetci ju budú chcieť. TY ju však neopusti! Bude len tvoja… TY si jej veril, keď ju ostatní zatracovali, TY si ju držal, keď ju všetci chceli zahodiť… len TY!!!
No je dnes ešte láska vzácna? Tá pravá áno. Je mnoho falošných, ktoré nestoja ani za deravý groš, ale tá skutočná je vzácnejšia ako zlato, ako všetky poklady tohto sveta dohromady. Nedá sa kúpiť ani predať, nemožno ju vyhrať v žiadnej lotérii. Ona sama je totiž lotériou. Jej koleso sa denno-denne roztáča nad nami všetkými a určuje tých, ktorí sa budú mať radi a budú ju šíriť ďalej. Láska je totiž nákazlivá. Nik sa jej neubráni…


Čo je to znak Peace?

17. června 2010 v 19:15 | Peace_Girl10


    

Znak Peace je nádherný a krásny!Môj najobľúbenejší!Budem mať aj tirčko kde bude na ňom veľke PEACE (veľký znak) + jedno tričko mam z BIO bavlny a tam je napísané iba PEACE

Peace Symbol neboli "znak míru"
aneb kontroverze s fundamentalistou na Granosalis
Před časem jsem měl "menší kontroverzi" s jedním z pravděpodobně fundamentalisticky
orientovaným křesťanem, který mě obvinil z toho, že propaguji jakési "neronovy kříže"
- viz. článek na tomto blogu z července 2007 "Jak jsem si naběhl na Granosalis".

Znak míru. Zná ho každý. Prostě peace. Málodo ale ví, kde se vzal,
nebo co původně znamenal. Dnes už je nadobro spojen s hnutím hippies,
ale při svém zrodu tomu tak nebylo. V roce 1958 ho navrhl Britský
designer Gerald Holtom jako znak CND, Kampaně protiatomového
ozbrojení. Ve stejném roce byl představen světu a to v podobě
pěti set lízátek z kartonu.


The Last Song-o filme

17. června 2010 v 19:07 | Peace_Girl10

peace-house.blog.cz
→Už sa teším keď na to pôjdem do kina←

Svetová premiéra: 2. 4. 2010 (Piatok)
Réžia: Julie Anne Robinson
Hrajú: Miley Cyrus, Liam Hemsworth, Bobby Coleman, Hallock Beals, Nick Lashaway
Film The Last Song je natočený na základe posledného románu najpredávanejšieho spisovateľa Nicholasa Sparksa (A Walk to Remember, Notebook). Odohráva sa v malom meste pri pláži na juhu, kde otec dostane príležitosť stráviť leto so svojou odporujúcou dcérou, ktorá je radšej doma v New Yorku. Snaží sa nadviazať s ňou kontakt prostredníctvom jediného spoločného záujmu čo majú - hudbou. Je to príbeh rodiny, priateľstva, tajomstva a záchrany, spolu s prvou láskou a druhou šancou.Čo je to cigareta?

16. června 2010 v 14:48 | Peace_Girl10
Každý kuřák ví, že cigarety obsahují nikotin. Právě tato látka způsobuje, že kuřák opakovaně cigaretu chce a potřebuje - nikotin způsobuje závislost. Každý kuřák také ví, že při hoření vznikají karcinogenní látky - tedy ty, které způsobují rakovinu. Ani nikotin, ani karcinogeny přitom nejsou kompletně zachycovány cigaretovým filtrem, jak si mnozí myslí.
V každé cigaretě bylo dosud zjištěno na 4000 látek, které se podílejí na škodlivosti kouření. Některé pocházejí přímo z tabáku, jiné pak z přísad, které cigarety ochucují nebo dodávají tabáku či kouři potřebné vlastnosti. Těchto látek je celkově asi 700, počet se liší podle druhu cigarety. Do některých cigaret je jich přidáno až 600. Jsou dodávány proto, aby tabák nevysychal, aby plynule hořel, aby byl cigaretový kouř hezky táhlý. Přesně tyto látky a látky vznikající spalováním ovlivňují lidské zdraví.


Čo je úspech???

9. června 2010 v 14:02 | Peace_Girl10


Ve 4 letech: úspěch je - nenachcat si do kalhot
Ve 12 letech: úspěch je - mít přátele
V 18 letech: úspěch je - mít řidičák
Ve 20 letech: úspěch je - mít sex
V 35 letech: úspěch je - mít peníze

V 50 letech: úspěch je - mít peníze
V 60 letech: úspěch je - mít sex
V 70 letech: úspěch je - mít ridičák
V 75 letech: úspěch je - mít přátele
V 80 letech: úspěch je - nenachcat si do kalhot


Jak sa spozná závislosť na PC?

9. června 2010 v 13:51 | Peace_Girl10


1. Někdo ti vypráví vtip a ty odpovíš "lol".
2.Klikneš 2x i na dálkovém ovládání televize.
3.Jsi online, ještě než si ráno vyčistíš zuby.
4.Mezi tvé nejlepší kámoše patří soubory jpg.
5.Než si přečteš všechny nové a-maily, uběhnou celé hodiny.
6.Dokonce tvoje zvíře má vlastní webové stránky.
7.Info o počasí hledáš raději na netu, než aby ses podíval/a z okna.
8.Když se s někým seznámíš, zeptáš se: "Máš počítač?"
9.Vana ti přetekla, protože ses ještě chtěl/a rychle juknout na net...
10.Adresu na dopisní obálku nadepisuješ www...
11.Když jedeš výtahem do 12.patra, stiskneš 1 a nakonec hledáš Enter


Ach, tí záchranári...

8. června 2010 v 18:35 | Peace_Girl10

Super BáBo Mr.Bean xD

8. června 2010 v 18:02 | Peace_Girl10Podľa mňa fakt strašidelné bábo xD

 
 

Reklama